dinos 1dinos 2dinos 5dinos 11

Jesteśmy dziećmi dopóki pozwolimy sobie na to. A stan ten nie ma nic wspólnego z infantylizmem, kompletowaniem garderoby we wszystkich odcieniach różu, głupim upieraniem się przy swoim i łzami jak grochy, gdy nie udaje nam się dostać tego czego akurat pragniemy czy potrzebujemy. Nie ma też nic wspólnego z brakiem odpowiedzialności i dyscypliny, olewaniem pracy, myśleniem tylko o przyjemnościach. Zaraz ktoś powie, dorosłość jest ciężka, życie jest trudne, pieniądze nie spadają z nieba? Wiadomo! Ale nikt nam nie broni cieszyć się z najprostszych rzeczy, nie warczeć na towarzysza porannej podróży do pracy, nie wstrzymuje uśmiechu dla pani kasjerki podczas zakupów w spożywczaku. Nikt nam nie broni śmiać się jak pewien przysłowiowy osobnik do sera, bawić do rana bez obowiązkowego (przepraszam abstynentów, matki karmiące oraz umiarkowanych w jedzeniu i piciu) kaca dnia następnego, cieszyć z kolekcji dinozaurów, nowej książki, tego, że jest pogoda a dach nie przecieka, prawda? I nikt, ale to nikt nie zabrania nam marzyć!

...

It?s great to be a kid. Regardless of the age. I?m still trying to feel like a child. You know what I mean? Enjoy every single day, smile or cry when I?m in the mood for laugh or tears, dream all days, play with my dinosaurs and read joyful books. And I know that life is not a piece of cake and sometimes is hard to wake up in the morning and face up with a new day. Belive me, I know it sooo good. But trying to keep the child inside is the best way to live happily. I wish you only wonderful days!

...

A tu dla wszystkich którzy mają w sobie dziecięcą radość, ciąg dalszy dziecięco radosnej, niczym nieskrępowanej wyobraźni mistrza Tomaszewskiego:

dinos 6dinos 4dinos 9dinos 10

Gabryś, nie kapryś! // tekst: Wiktor Woroszylski //  ilustracje: Henryk Tomaszewski // Dwie Siostry, 2013

{{ data.length }} comment{{ data.length == 1 ? '' : 's' }}
{{comment.Name}}{{comment.URL ? '':comment.Name}} said:
Name is too short (min 2 characters)!
Enter a valid e-mail address!
Enter a valid URL!
Comment is too short (min 2 characters)!
* Indicates a required field