india kavka 1

Dziś drugi, fotograficzny odcinek mojej podróży po Radżastanie. Ludzie, ulice, psy, świnki, wystrojone osły, uliczni sprzedawcy słodyczy, niebieskie mury, czerwone mury, malowane na ścianach zaproszenia na ślub, uśmiechnięte uczennice i moje ukochane kozunie. Zapraszam serdecznie. mam nadzieję, że Wam się spodoba :-)

india kavka 2

Świnki do sucharka beskidzkiego, którym je poczęstowałam, pędziły jak szalone, uśmiechając się od ucha do ucha. Świnie w Indiach mają taki wesoły wyraz twarzy, pewnie dlatego, że nikt ich nie chce zjeść :-)

india kavka 3

Nie zrozumiem nigdy jak kobietom w Indiach (zresztą nie tylko tam) udaje się nosić na głowie takie ciężary! Idą zgrabnie, wyprostowane, tanecznym krokiem i patrzą przed siebie albo na siebie bo często gadają jak najęte. Dla mnie czary. Tutaj prześliczna pani na uliczce Dżodhpuru.

india kavka 4

W Indiach wszystko jest fotogeniczne: i zad konia i pranie pilnowane przez wypoczywającego psa :-)

india kavka 5

india kavka 6

india kavka 7

india kavka 8

W takim Bhang Shopie możecie skosztować Special Lassi o różnym stopniu nasycenia zieleniną. Ceny od 100 do 200 rupii (6-12 zł) w zależności od lokalu i mocy zamawianego trunku :-)

india kavka 9

india kavka 10

Dżodhpur (Jodhpur) ? czyli tzw. Niebieskie Miasto. Nazwa wzięła się od koloru budynków. Tak naprawdę miasto zbyt niebieskie nie jest. W tym kolorze jest przede wszystkim starówka gdzie na niebiesko malowali swoje domy Bramini. Później pozostali mieszkańcy starej części miasta poszli ich śladem, ale pewnie ze względów turystycznych, bo kolor ten malowniczo się prezentuje :-)

india kavka 11

india kavka 12

Dziewczynki wyglądały zjawiskowo na tle ochrowych murów. Pozowały, jak widzicie zawodowo!

india kavka 13

india kavka 14

india kavka 15

india kavka 16

india kavka 17

Wystrojony osiołek na uliczce trochę już ?przywiędłego? miasteczka Mandawa. A bardzo szkoda, bo miasto i jego havele są warte zobaczenia a przede wszystkim przywrócenia im dawnej świetności.

india kavka 18

india kavka 19

india kavka 20

Takie malowidła często można spotkać na ulicach miast i miasteczek Radżastanu. To nic innego jak zaproszenie na ślub. Najważniejszy gość czyli Ganesza ze swoim nieodłącznym wahaną pod postacią szczura zajmuje centralne miejsce. Ma zapewnić obfitość, dobrobyt, usunąć wszelkie przeszkody i zapewnić powodzenie. Żadna impreza, żaden ślub, biznes, cokolwiek co łączy się z działaniem człowieka ? nie może w Indiach odbyć się bez Ganeszy. Taki ?plakat? jest wielokrotnego użytku, zostaje na murach, z nadejściem kolejnych ślubów w rodzinie zmienia się na nim tylko daty i nazwiska młodych. 

india kavka 21

Jedna z niemiłosiernie zatłoczonych uliczek Nowego Delhi w okolicach Grobowca Humajuna, zamieszkałej głównie przez muzułmanów. Rowerowa riksza to jeden z najpopularniejszych tu środków transportu. 

india kavka 22

india kavka 23

{{ data.length }} comment{{ data.length == 1 ? '' : 's' }}
{{comment.Name}}{{comment.URL ? '':comment.Name}} said:
Name is too short (min 2 characters)!
Enter a valid e-mail address!
Enter a valid URL!
Comment is too short (min 2 characters)!
* Indicates a required field