line kay home 01

Dziś wizyta w domu norweskiej fotografki i stylistki Line Kay. Jakiś czas temu pokazywałam sesję Line zrobioną dla australijskiej marki HALE MERCANTILE CO. która mnie absolutnie zachwyciła ? i HMCo. i Line Kay :-))). Pewnie część z Was zna jej zdjęcia i piękny dom (który często występuje w sesjach jej autorstwa). Dla tych, którzy nie widzieli ? kilka zdjęć i słów :-)

Dom pochodzi z 1938 roku. Znajduje się w Hamar na północ od Oslo. To doskonały przykład skandynawskiego minimalizmu połączonego z elementami boho, kilkoma designerskimi przedmiotami i meblami stylowo zakomponowanymi ręką Line. Białe ściany i podłogi stanowią idealną bazę domu naturalnego, pełnego światła i przestrzeni. Centralnym punktem pokoju dziennego jest długi stół (służy Line jako warsztat pracy) otoczony zbieraniną krzeseł (min. Tolix, Eames). Żadnych kompletów, komplecików, zestawów :-) Nad stołem lampa Koushi, projektu Marka Eden Schooley?a amerykańskiego fotografa i dizajnera. Biała sofa Gervasoni otulona miękkim futrem zachęca do odpoczynku ? obok lamp (Jieldé). Poza tym tkaniny (min. Tine K), kosze, biała porcelana (na kuchennym regale stare naczynia obok młodszych sióstr min. z Bloomingville), drewniane gwiazdki od Andrea Brugi (UWIELBIAM GO!!!), obrazki, magazyny, albumy?

Podoba mi się naturalność, prostota i niebywałe ciepło bijące z tego domu. Kiedyś gustowałam w domach sterylnych. Minimalistycznych o granic możliwości. Beton, lśniąca żywica, trochę drewna, minimum sprzętów. Później dotarło do mnie, że takie domy są jak forma bez treści. Co to za minimalizm gdy zamykasz ścianami 400 metrów natury umieszczając gdzieniegdzie krzesło lub fotel? Minimalizm jest wtedy gdy na 30 metrach masz wszystko co niezbędne do życia, towarzysza, psa, kota, kilka ulubionych przedmiotów i jeszcze miejsce na oddech. Mam rację?

Zapraszam Was do świata Line Kay. Magicznego. Mam nadzieje, że i Wam się spodoba tak bardzo jak mnie :-) Miłego oglądania Kochani!

line kay home 02

line kay home 4

line kay home 04line kay home 05line kay home 06line kay home 07line kay home 08line kay home 09line kay home 10line kay home 11line kay home 12line kay home 13line kay home 14

A z mojego podwórka: kilka zdjęć z naszego domu na Hager Home. powoli uzupełniam też swoje portfolio :-) Na początek kilka stylizacji jedzeniowych dla Zwierciadła i ilustracje dla ChickPea. Zapraszam serdecznie :-)))

I BARDZO, BARDZO dziękuję za Wasze słowa pod poprzednim wpisem!!!

photos: Line Kay (no. 2, 4, 5, 7, 11-12, 15, 16, 19) and Yvonne Wilhelmsen (no. 1, 3, 6, 8-9, 10, 13-14, 17-18)

{{ data.length }} comment{{ data.length == 1 ? '' : 's' }}
{{comment.Name}}{{comment.URL ? '':comment.Name}} said:
Name is too short (min 2 characters)!
Enter a valid e-mail address!
Enter a valid URL!
Comment is too short (min 2 characters)!
* Indicates a required field