swing kavka 1

Moja własna, prywatna, własnoręcznie (ok, no może nie do końca własnoręcznie ale główny zarys konceptu był mój) HUŚTAWKA. Zdecydowanie zwiastuje czas W PEŁNI letni! Bujanie w obłokach to moje hobby (jedno z wielu ale dość mocne). Teraz mogę bujać w obłokach bujając się w salonie a dokładnie pomiędzy kuchnią a ?regularnym? salonem" ;-). W kwestiach outdoorowych do celu tego posłuży hamak. Moja własna teoria mówi, że bujanie po pierwsze: sprzyja lepszej pracy mózgu, po drugie: jest jakąś formą ruchu, tak więc można powiedzieć, że są to ćwiczenia gimnastyczne, po trzecie i najważniejsze: zdecydowanie poprawia humor i relaksuje.

...

My very own personal SWING, made with my own personal hands? Ok, maybe not exactly, but the idea was all mine. The swing definitely announces summertime. Having my head in the clouds is my hobby (one of many, but strong one). I can now have my head in the clouds when swinging in my living room, or between the kitchen and ?regular? sitting space to be precise ;-) Hammock is better outside. My theory is that swinging: firstly it supports brain activity, secondly it is some kind of - ahem - physical activity, and last but not least, it cheers up and puts at ease. 

swing kavka 2swing kavka 3swing kavka 4swing kavka 5swing kavka 6

Tak więc DRODZY MOI, wszystkim z Was, którzy potrzebują: większej wydajności myślowej, ruchu i wyrzutu gigantycznej dawki endorfin podaję przepis:
1. deska w odpowiedniej do Waszych rozmiarów wielkości (ja użyłam dwóch, bo akurat tyle miałam na stanie a pojedyncza dość wątłą mi się wydała)
2. ok. 10 metrów sznura (mniej więcej 5 metrów na jedno ramię huśtawki)
3. 2 zaciski metalowe (do połączenia lin w górnej części)
4. wiertło w odpowiednim rozmiarze (tak aby lina zmieściła się w wywierconym otworze)
4. Ci, którzy nie mają tak jak ja drewnianej belki przez którą mogą przerzucić liny, potrzebować będą 2 haków do zamocowania huśtawki w suficie
5. umiejętności zawiązania takiego węzła pod siedziskiem aby lina się nie rozwiązała pod naporem ciał Waszych

A teraz: wiercimy otwory w desce, przekładamy przycięte liny, mocujemy metalowe zaciski w górnej części lin, zawiązujemy węzeł pod deską, mocujemy do sufitu i voil?!

Moja huśtawka będzie miała jeszcze tapicerowane siedzisko, ale tak się nią ucieszyłam, że czym prędzej chciałam się nią z Wami podzielić:-)

Co myślicie? Macie ochotę na podobną? Mam nadzieję, że spodoba Wam się ten super prosty sposób na dobrą zabawę, jeśli nie dla Was to dla dzieciaków (fajnie jest dla nich zrobić coś własnoręcznie). Pozdrawiam Was bardzo mocno i wracam do bujania?

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE WIZYTY, WPISY I MAILE. I LOVE YOU!!!

...

If any of you, my dears, need to improve your brain or physical performance as well as to get a big dose of endorphins, here?s my recipe:   

1. appropriate for your size wooden plank (I had two in stock, so I took both of them, because one seemed to be not enough for my post-winter body)
2. circa 10 m rope (about 5 m for each side)
3. 2 metal clamps (to fix the rope to the beam)
4. drill bit (in the right size to fit the rope) 
5. ceiling beam (if you don?t have one, you need two hangers to fix the swing to the ceiling)
6. knot-tying skills to avoid loosening the knot under the seat while swinging

And now: drill the holes in the plank, throw the rope over the beam and put it through the holes, fix the rope with metal clamps under the beam and voil?! 

I plan to make an upholstered seat, but I was so happy of having the swing that I couldn?t resist sharing it with you :-) 

What do you think? Do you want to have your own swing? I hope you gonna like that simple way to have fun. If not for you, maybe for your kids (it?s great to make them something on your own). Take care. I get back to swinging?

THANKS FOR ALL YOUR ONLINE VISITS, COMMENTS AND E-MAILS. LOVE YOU!!!

TŁUMACZENIE: BIAŁY KRÓLIK

{{ data.length }} comment{{ data.length == 1 ? '' : 's' }}
{{comment.Name}}{{comment.URL ? '':comment.Name}} said:
Name is too short (min 2 characters)!
Enter a valid e-mail address!
Enter a valid URL!
Comment is too short (min 2 characters)!
* Indicates a required field