my white house 1z bialego domu2my white house 3my white house 4my white house 5z bialego domu6z bialego domu7

Sezon ogórkowy w pełni? Nie u mnie! Wieści z białego domu docierają do Was skąpo. Ale to nie lenistwo. Działamy ostro. Tak ostro, że nie obyło się bez ofiar. Ofiarę złożyłam ja, a raczej moje nogi, cztery litery, plecy i prawa ręka. Kiedyś w dawnych czasach szlochałabym nad swoim nieszczęsnym losem. Dziś ? cieszę się, że skończyło się na siniakach. Słowo siniak nie jest chyba adekwatne do tego co noszę na sobie. Raczej sinior, sinisko gigant? Choć nasłuchałam się już nie raz i nie dwa o schodach w moim domu, że strome, że wąskie, że bez barierki? przez lata udawało mi się biegać po nich bez szwanku. Do czasu. A czas ten właśnie nadszedł. Upadek był bolesny, długi (z samej góry do najdalszego dołu) i tak donośny że spłoszył na solidną chwilę nieznośne koty (co także uznaję za efekt in plus). Ale jak powiedziałam, kiedyś użalałabym się nad sobą, dziś jestem szczęśliwa, że ręka cała. Bo bardzo, bardzo jest mi teraz potrzebna: projektuje książki i inne fajne sprawy, pisze literki, szuka inspiracji we wspomnieniach, wita się z przystojnym panem fotografem i cudowną panią Nataszą, która bosko gotuje, układa jedzenie tak ładnie jak tylko potrafi by pozowało godnie i apetycznie, przewraca kartki w pięknie zaprojektowanych magazynach, przygotowuje pokaźną paczkę kavkovych wpisów na tzw. gościnne występy (o czym poinformuję niebawem), dźwiga kamienie, trzyma kieliszek wina pitego z przyjaciółmi, głaszcze psa, myje gary, stosy garów itd. itp.? więc jeśli mogę tak się wyrazić ręka owa ma pełne ręce roboty. No i najważniejsze: do pary z głową odpisze na wszystkie Wasze cudowne komentarze pod ostatnim wpisem i pomacha do Was z wdzięcznością, wzruszona i bardzo, bardzo szczęśliwa :-)

...

What?s new in my white house? I?m extremely busy right now! No time for holiday, no time for sitting with the new, interesting book under the summer sky! No chance! But do not worry. I love this state of life. More work, more challenges, more satisfaction. Two new books to design are waiting on my desk, one great photo session behind me (can't wait to show you the results), new cooperation with nice people ? a lot of fun, 8 new illustrations ? done,  searching for the inspirations (in the memories, pictures, books, surrounding world) ? the endless action?
For you few photos from this ordinary life. Big hugs!

z bialego domu9

zdj. 1 widok z góry Sigirija/Sri Lanka,  literki: mą ręką obolałą pisane  |  zdjęcie na zdj.2: Serge Gainsbourg z Naną (fot. Andrew Birkin z albumu wydawnictwa Taschen Jane&Serge), zdj. 3 ogród zaprojektowany przez Geoffreya Bawę, strona z mojej ukochanej Doliny Muminków,   |  zdj. 4: gotujemy, stylizujemy, focimy,   |  zdj. 5: nowe wydanie jesienno-zimowe Marie Claire Runway (diabelnie pięknie zaprojektowane),   |  zdj. 6: tajski kamyczek na tarasie domku w tajskiej dżungli,   |  zdj. 7: inny fragment ogrodu Bawy, a na koniec orzeszek, po prostu orzeszek :-)))

...

no. 1: a view from SIGIRyA Rock/SRI LANKA, lettering by me  |  no. 2: SERGE GAINSBOURG with NANA (photo by ANDREW BIRKIN from TASCHEN JANE&SERGE  |  no. 3: the garden designed by GEOFFREY BAWA, a page from my beloved Moomins |  NO. 4: we're cooking, we're styling, we're taking pictures  |  NO. 5:  new edition of MARIE CLAIRE RUNWAY, autumn/winter 2014 ? really great designed  |  NO. 6:  a little stone from Thailand  |  NO. 7: another part of GEOFFREY BAWA's garden, & finally the hazelnut, just THE HAZELNUT :-)))

{{ data.length }} comment{{ data.length == 1 ? '' : 's' }}
{{comment.Name}}{{comment.URL ? '':comment.Name}} said:
Name is too short (min 2 characters)!
Enter a valid e-mail address!
Enter a valid URL!
Comment is too short (min 2 characters)!
* Indicates a required field