berlin kavka 1

Pięć szaleńczo intensywnych dni w Berlinie za mną. Było super. Jak zwykle:-) Berlin to jedno z tych miejsc gdzie czuję się ?u siebie?. Zdecydowanie mogłabym tam zbudować własną przestrzeń. Wróciłam szczęśliwa, nasiąknięta atmosferą miasta zupełnie inną w różnych jej częściach, piwem i niestety ziemniaczaną dietą :-) Przyjechało też ze mną kilka małych prezencików i gigantycznych, cudownych wspomnień. Np. nowa książka Ilse Crawford, lokalna wódka (nie pijam ale wspaniale minimalistyczne opakowanie zwyciężyło) i następny obłędnie pachnący Tom Ford do kolekcji. Długie nocne rozmowy z Lenką, spacery (do krwi z obolałych stóp) z Ewą i nasze wieczorne nasiadówy w urokliwych knajpach (Cafe Bemont na szczycie listy ;-))) pozostaną w pamięci. Wymiękłam tylko na mszy. Tak! Na mszy! Takie są skutki nieznajomości języków obcych :-) Miał być Bach no i był ale z nadbudową słowną. Muzyka cudowna, pogadanka pastora pewnie bardziej przemówiłaby do mnie gdybym wiedziała o czym jest. Dziewczyny były twarde. Dały radę ? ja poczekałam na zewnątrz obserwując zbliżającą się ulewę. Codzienne wczesno-poranne spacery po uliczkach Charlottenburga (tam mieszkałyśmy w miłym hoteliku) zdecydowanie pokazały, że mimo artystycznej duszy płynie we mnie mieszczańska krew. Jeśli ktoś zaproponuje mi przeprowadzkę do którejś z tych monumentalnych kamienic będę gotowa w pięć minut :-)

berlin kavka 2

Festiwal Designu okazał się inny niż myślałam. Tak, rzeczywistość rozmija się z wyobrażeniami. Ale nie było tak źle! Jest jakieś małe co nieco do podzielenia się z Wami. 

Dziś FUCHSDACHS. Studio projektowe z Pragi. Spodobały mi się ich białe, ręcznie wykonane figurki. Trochę komiksowe, trochę kreskówkowe. Zabawne i bez zadęcia. Przyjemne dla oka. Zabawki dla dorosłych dzieci ? czyli dla mnie:-) Zobaczcie sami:

berlin kavka 3

Czy Wy też lubicie Berlin? Macie w nim swoje ulubione miejsca?

berlin kavka 4

Całuję mocno Kochani. Cudnego dnia Wam życzę! Wpadajcie, piszcie bo tęsknię obłędnie!!!

{{ data.length }} comment{{ data.length == 1 ? '' : 's' }}
{{comment.Name}}{{comment.URL ? '':comment.Name}} said:
Name is too short (min 2 characters)!
Enter a valid e-mail address!
Enter a valid URL!
Comment is too short (min 2 characters)!
* Indicates a required field