sweets kavka design 01

Brak czasu to jedno z najbardziej powszechnych zjawisk ostatnich lat. Znacie to z autopsji? Praca zajmuje gigantyczny kawał naszego życia, dodajmy do tego dojazdy do niej, obowiązki domowe i nagle doba powinna mieć co najmniej 60 godzin aby wystarczyło jej na wszystko a przede wszystkim ŻYCIE. Nie ma się co dziwić ogólnie panującej frustracji, braku uśmiechu, otwarcia na innych. Bo choć świat na zdjęciach z insta wygląda zabójczo pięknie (tu każdy ma czas na misterne kompozycje z kawy, ciasteczek, balsamów do pielęgnacji ciała i celebrowania chwili) to rzeczywistość jest zdecydowanie odmienna. Przynajmniej u większości z nas.

sweets kavka design 02

Podobno ekonomiści już nad tym myślą. Że może jednak krótszy dzień pracy, bo wydajność i tak jest największa w ciagu max. 6 godzin a gros zadań wykonujemy w ciagu 20-30% czasu przypadającego na pracę. Mam nadzieję, że myśleć będą szybko i rewolucja godzinowa odbędzie się za naszego życia :-). Jednak póki co jest tak jak jest (sama pracując na etat doświadczyłam tej „czasobiedy” [jak określenie to przetłumaczył Rafał Woś z Polityki], bo praca niby 8 godzin ale już dojazd do niej i z niej to następne 3). Dlatego trzeba próbować wyrwać z tego okruszka czasu ile się da. I zrobić to perfekcyjnie. Ja zabieram się do tego zadania od rana. Podstawa to śniadanie. Lekkie, zdrowe i kolorowe. Jogurt (Nadbużański – bo to jogurt bez dodatków, wiecie o co mi chodzi – czytanie etykiet to teraz można powiedzieć dodatkowy etat!), owoce, orzechy, domowa granola (TU przepis). Jest energia co najmniej do południa! A później trzymanie się planu i doskonała organizacja. Bez niej nie byłoby czasu na czytanie, myślenie, spotkania z przyjaciółmi, konsumowanie rzeczywistości. Bo mimo, że nie mam dzieci (podziwiam te pracujące na etaty kobiety-matki, bardzo podziwiam!) to jednak ogrom obowiązków totalnie mnie przygniata. A aura dobija. I gadanie, że natrę się balsamem, poleżę w wannie piany w otoczeniu świec lub zjem pyszne ciastko aby osiągnąć wewnętrzną harmonię zupełnie do mnie nie przemawia. Szczerze mówiąc to w mojej opinii jakiś wymysł z magazynów dla kobiet w stylu „5 szybkich (i niezawodnych) sposobów na oświecenie w domowych pieleszach” :-))). Harmonia bierze się z samorozwoju a na ten potrzeba czasu.

sweets kavka design 04

Dlatego Kochani życzę Wam go z całego serca, poza tym mądrych szefów, szybkiego myślenia ekonomistów i bardzo pożywnych śniadań!

Pięknego początku weekendu

Kavka

A co Wy myślicie? Macie czas na pogaduchy? Jeśli tak – piszcie :-)))))

{{ data.length }} comment{{ data.length == 1 ? '' : 's' }}
{{comment.Name}}{{comment.URL ? '':comment.Name}} said:
Name is too short (min 2 characters)!
Enter a valid e-mail address!
Enter a valid URL!
Comment is too short (min 2 characters)!
* Indicates a required field